odznaczeniaW ostatnim czasie kilku instruktorów naszego hufca otrzymało odznaczenia państwowe i organizacyjne, przyznane w uznaniu dla zasług w działalności harcerskiej i pracy zawodowej. Wśród wyróżnionych są: hm. PL Ryszard Sopiński HR, phm. Sławomir Gleń HR, phm. Magdalena Bielatowicz HO i phm. Małgorzata Dybowska.

W sobotę, 15.11.2014r., podczas zjazdu Chorągwi Podkarpackiej ZHP Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczona została phm. Małgorzata Dybowska - skarbnik naszego hufca oraz długoletnia drużynowa 1 DSH NS "Włóczykije". Medal KEN to najwyższe odznaczenie resortowe dla nauczycieli i stanowi wyraz uznania dla pracy pedagogów oraz ich zaangażowania na rzecz wychowania młodego pokolenia.

odznaczenia

W trakcie zjazdu wręczono także harcerskie odznaczenie honorowe - Krzyż "Za zasługi dla ZHP". Brązowym krzyżem odznaczono phm. Magdalenę Bielatowicz i phm. Sławomira Glenia. Druhna Magda przez wiele lat prowadziła i dalej prowadzi drużyny w różnych pionach metodycznych, była też członkinią komisji rewizyjnej naszego hufca. Druh Sławek od wielu lat prowadzi 27 DSH "Skała", a także udziela się w Komisji Stopni Instruktorskich i Komendzie Hufca.

odznaczenia odznaczenia

26 września br. miała miejsce uroczystość miejska z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji wręczono państwowe odznaczenie - Medal "Pro Patria" osobom, które w lokalnej społeczności zasłużyły się w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość RP. Medal odebrał m.in. hm. PL Ryszard Sopiński HR - członek KSI naszego hufca, a w przeszłości m.in. komendant hufca i drużynowy.

odznaczenia

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym instruktorom i cieszymy się, że ich praca jest doceniana.