Komenda Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych SzeregówKH

Komendant: hm. Mateusz Cebula HR

Zastępca Komendanta: hm. Sławomir Gleń HR

Skarbnik: phm. Małgorzata Dybowska

Komenda hufca stanowi zarząd odpowiedzialny za bieżącą pracę całego hufca. Do zadań komendy należy:

• budowa wspólnoty instruktorów i jednostek hufca
  • przyjmowanie planu pracy hufca, planu kształcenia, budżetu i sprawozdań
  • tworzenie warunków do realizacji programu rozwoju hufca
  • wspomaganie, koordynowanie i nadzorowanie pracy gromad, drużyn, szczepów i kręgów
  • kierowanie pracą hufca.

Komendant Hufca - hm. Mateusz Cebula HR

komendant

W ZHP pełni również funkcję Zastępcy Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz zajmuje się kształceniem i rozwojem kadry instruktorskiej (ma Srebrną Odznakę Kadry Kształcącej oraz Złotą Odznakę Kadry Programowej). Podczas Zjazdu ZHP w grudniu 2013r. został wybrany do Rady Naczelnej ZHP, pełni tam funkcję przewodniczącego komisji ds. zarządzania organizacją. W latach 2010-2014 był Przewodniczącym Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Komendant wielu obozów (w tym górskich, zagranicznych), kursów i biwaków; w 2011r. był zastępcą komendanta polskiego kontyngentu na Światowe Jamboree Skautowe w Szwecji. W przeszłości był drużynowym, komendantem szczepu, przewodniczącym komisji rewizyjnej hufca oraz instruktorem GK ZHP w obszarze wędrownictwa.

Z wykształcenia inżynier kliniczny i informatyk, absolwent AGH w Krakowie. Pracuje jako inżynier oprogramowania w jednej z globalnych firm informatycznych. Radny Rady Miejskiej w Dębicy, członek Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego; w latach 2012-2013 lider rejonu projektu "Szlachetna Paczka" w Dębicy. Odznaczony Medalem "Pro Patria", Brązowym i Srebrnym Krzyżem "Za zasługi dla ZHP" oraz Odznaką Honorową Sybiraka. Absolwent XX Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zastępca Komendanta - hm. Sławomir Gleń HR

zastepca

Od ponad piętnastu lat prowadzi przy Miejskim Gimnazjum nr 4 w Dębicy 27 Drużynę Starszoharcerską "Skała" im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto, jest przewodniczącym Komisji Stopni Instruktorskich oraz członkiem Zespołu Kadry Kształcącej. W poprzednich kadencjach był członkiem komendy hufca i zastępcą komendanta hufca. Organizator wielu obozów (w tym wędrownych), biwaków, kursów i przedsięwzięć programowych. Opiekował się wieloma próbami instruktorskimi.

Zawodowo pracuje jako pedagog i doradca zawodowy, radny Rady Miejskiej w Dębicy. Odznaczony Brązowym Krzyżem "Za zasługi dla ZHP", wyróżniony Listem Pochwalnym Naczelnika ZHP oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Skarbnik - phm. Małgorzata Dybowska

skarbnikKilkanaście lat prowadziła przy Miejskim Gimnazjum nr 3 w Dębicy integracyjną 1 Drużynę Starszoharcerską Nieprzetartego Szlaku "Włóczykije". Razem z drużyną organizowała kilka edycji festiwalu piosenki dzieci niepełnosprawnych oraz olimpiady specjalnej, także dla niepełnosprawnej młodzieży. Organizatorka wielu biwaków i przedsięwzięć.

Zawodowo pracuje jako pedagog specjalny. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Brązowym Krzyżem "Za zasługi dla ZHP", otrzymała też List Pochwalny Naczelnika ZHP oraz list gratulacyjny od Podkarpackiego Kuratora Oświaty - za harcerską służbę jako nauczyciel.