Uczczono pamięć o straconych przez komunistyczny reżim10 lipca 2018 r. przedstawiciele społeczności ziemi dębickiej uczcili pamięć o straconych podczas jednej z ostatnich publicznych egzekucji w Polsce trzech żołnierzach niepodległościowego podziemia. Wydarzenie sprzed 72 lat przypomina obelisk postawiony w 2013 r. na dębickim rynku. Podczas uroczystości nie zabrakło reprezentacji dębickich harcerzy.

Delegaci na zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP wybraniW piątek, 15 czerwca 2018 r., obradował zjazd nadzwyczajny Hufca ZHP Dębica zwołany przez komendanta hufca w celu wyboru dwóch delegatów na zjazd zwykły Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Dębicę reprezentować będą hm. Sławomir Gleń HR i phm. Artur Kowalski HR jako delegaci oraz hm. Mateusz Cebula HR jako komendant hufca i z-ca komendanta chorągwi.

Fantastyczny biwakW dniach 25-27 maja 2018 r. odbył się biwak wiosenny 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Ponad osiemdziesiąt harcerzy i zuchów biwakowało pod namiotami w Jaworzu Górnym, przeżywając fantastyczną przygodę. Dosłownie fantastyczną, ponieważ biwak upłynął w klimacie magii, elfów, rycerzy, książek Tolkiena i innych fantastycznych postaci.