W sobotę, 21 grudnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbyło się wigilijne spotkanie kadry Hufca ZHP Dębica. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to "Światło, które daje moc".

W poniedziałek, 11 listopada 2019 r., odbyły się w Dębicy i Jodłowej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nich harcerze z Hufca ZHP Dębica pełniąc służbę. W Dębicy kilkudziesięcioosobowa reprezentacja z komendantem phm. Arturem Kowalskim HR na czele brała udział w miejskich obchodach a w Jodłowej zuchy z 3 GZ i harcerze z 6 DH włączyli się w gminne uroczystości.

W sobotę, 9 listopada 2019 r., na terenie Dębicy odbył się zlot Hufca ZHP Dębica. W wydarzeniu wzięło udział ok. 120 zuchów, harcerzy i instruktorów. Coroczny zlot jest tradycją dębickiego hufca i służy inauguracji pracy w nowym roku harcerskim i integracji harcerskiej wspólnoty.