Drużyny starszoharcerskie zrzeszają młodzież w wieku 13-16 lat (gimnazjum). Obecnie w Hufcu ZHP Dębica działają następujące drużyny starszoharcerskie:

Lp.  Nazwa drużyny  Miejsce działania  Drużynowy Kontakt
1. 12 Dębicka Drużyna Starszoharcerska "Groń" MG nr 2 ćw. Piotr Cebula Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. 27 Drużyna Starszoharcerska"Skała" MG nr 4 hm. Sławomir Gleń HR Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3.  55 Dębicka Drużyna Starszoharcerska "Gawra"  MG nr 1 HO Aleksandra Rękawek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pikt