W weekend 8-10 kwietnia 2016r., w Rzeszowie miały miejsce dwa przedsięwzięcia programowe organizowane przez Chorągiew Podkarpacką ZHP - warsztaty zuchowe i sejmik wędrowniczy. W obu imprezach wzięli udział dębiccy harcerze.

Od piątku 8 kwietnia do niedzieli 10 kwietnia 2016r. w Rzeszowie podczas sejmiku wędrowniczego spotkało się 50 wędrowników - harcerzy w wieku 16-21 lat. Jest to specyficzna forma zlotu harcerskiego przewidziana dla tej grupy wiekowej - służy nie tylko spotkaniu, zabawie czy też nauce, ale również dyskusjom o ważnych dla środowiska młodych ludzi sprawach. Z Dębicy na sejmik pojechał 6-osobowy patrol z 5 Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków, a drużynowy tej drużyny phm. Bartosz Krzemień był w komendzie całej imprezy. Wspólny czas wypełniły różnorodne zajęcia, m.in. z samoobrony, spływ kajakowy, przygotowywanie mebli oraz spotkanie ze skautami z Islandii nt. pozyskiwania środków na działalność harcerską.

9 kwietnia 2016r. w Rzeszowie odbyły się warsztaty dla funkcyjnych gromad zuchowych organizowane przez Referat Zuchowy Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Hufiec Dębica reprezentowały pwd. Anita Mądro i dh. Wiktoria Sowa z 13 Gromady Zuchowej "Tropiciele". Na początku nie mogło zabraknąć zuchowych pląsów i piosenek. Uczestnicy wymienili się wieloma pomysłami na zabawy z zuchami. Następnie odbył się zajęcia o ekologii, które dały nowe pomysły na zbiórki i pracę z zuchami oraz uświadomiły kadrę zuchową o tym, jak ważna jest ochrona środowiska. Nie brakło też czasu na wymianę doświadczeń w innych obszarach.