W sobotę, 23 kwietnia 2016r., odbyła się powiatowa Gala Wolontariatu organizowana przez władze powiatu dębickiego. Podczas gali podsumowano kolejną edycję samorządowego konkursu nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Miło nam poinformować, że laureatkami zostały drużynowe z naszego hufca: Ewelina Golonka, Natalia Lewicka i Marzena Żyła! Ponadto, podczas wydarzenia wyróżniono dwie kolejne osoby: Piotra Cebulę i Magdalenę Marszałek.

Konkurs "Ośmiu Wspaniałych" organizowany jest od kilkunastu lat i służy promocji idei wolontariatu wśród młodzieży oraz promowaniu młodych osób, które angażują się w bezinteresowne działania na rzecz innych. Kadra Hufca ZHP Dębica regularnie jest wyróżniana w tym konkursie ze względu na duży zakres i wagę służby instruktorskiej pełnionej przez drużynowych i osoby pełniące inne funkcje w ZHP. Tak było i w tym roku.

Wyróżnione tytułem laureata konkursu "Ośmiu Wspaniałych" Ewelina, Natalia i Marzena zostały docenione za swoje działania w roli drużynowych 12 DDSH "Groń", 8 DDH "Improwizacja" i 1 DDSH NS "Włóczykije a także za inne podejmowane przez siebie działania - nie tylko harcerskie, bo każda z nich ma swoje dodatkowe pola służby. Dziewczyny angażują się w akcje charytatywne, organizują koncerty z których dochód wspiera dom dziecka czy też osiągają wysokie wyniki w nauce itd.

Podczas tegorocznej gali władze powiatu wyróżniły też grono wolontariuszy angażujących się w służbę. Podziękowania trafiły do Piotra Cebuli i Magdaleny Marszałek, którzy również pełnią role wychowawcze i nie tylko w ZHP.