Dołącz do nas!

Tagi

Dębiccy harcerze poza horyzontem„Poza horyzont!” – pod takim hasłem w dn. 20-28 sierpnia 2016r. odbyła się czternasta już Wędrownicza Watra, czyli ogólnopolski zlot wędrowników – harcerzy w wieku 16-21 lat. Tradycyjnie na zlocie nie zabrakło harcerzy z Hufca ZHP Dębica, który reprezentował kilkunastoosobowy patrol z 5 Dębickiej Drużyny Wędrowniczej „Sprzysiężeni” im. Dębickich Sybiraków.

 

Watra składa się z dwóch części – wędrówek i zlotu. Podczas tegorocznych wędrówek ponad 800 uczestników imprezy wędrowało po różnych zakątkach Polski w ramach dwunastu różnorodnych tras. Harcerze z Dębicy przemierzali Opolszczyznę i Góry Opawskie. Zaczęli w Opolu skąd trafili do Krapkowic, a następnie do Mosznej. Tam oprócz zwiedzania zamku włączyli się w służbę na rzecz lokalnej społeczności poprzez porządkowanie części parku zamkowego. W następnych etapach wędrówki harcerze dotarli do Pokrzywnej, Głuchołazów i Nysy. Po zakończeniu wędrówki udali się w drogę do Podzamcza Chęcińskiego, gdzie w Centrum Nauki „Leonadro da Vinci” odbyła się druga część – zlot.

Podczas zlotowych dni uczestnicy mieli okazję przygotowywać zajęcia dla innych patroli, brać udział w prowadzonych przez członków innych patroli zajęciach, korzystać z oferty Centrum Kulturalnego, Centrum Duchowego, kawiarenek, programu eksperckiego, programu zewnętrznego, programu instruktorskiego oraz konferencji instruktorskiej. Dębiczanie przygotowali zajęcia o marzeniach oraz ciekawostkach, umiejętnościach, o których nie uczą w szkołach.

Wędrownicza Watra była niewątpliwie okazją do sprawdzenia swoich możliwości, spotkania z wędrownikami z całej Polski jak również ze skautami, nawiązania nowych znajomości oraz naładowania akumulatorów na kolejny rok harcerski.

- Watra to niezwykłe wydarzenie. – mówi Jakub Olechowski, jeden z członków dębickiego patrolu - Setki wędrowników z całej Polski przemierzają nasz kraj w poszukiwaniu przygód. Zawiązują nowe znajomości, poznają otaczający świat i siebie samego. Przywieźliśmy ze sobą ogromny bagaż wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.

Udział dębickich harcerzy w tegorocznej Wędrowniczej Watrze był możliwy przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dębicy, uzyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dębiccy harcerze poza horyzontemDębiccy harcerze poza horyzontemDębiccy harcerze poza horyzontem

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com