W dn. 18-20 listopada 2016r. około pięćdziesiąt harcerek i harcerzy z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika biwakowało w Zawadzie. Jesienny biwak szczepu upłynął pod znakiem wikingów.

Harcerze przez cały weekend poznawali zwyczaje, historię i inne zagadnienia związane z życiem i dokonaniami średniowiecznych, skandynawskich wojowników. Czas wypełniały różnorodne zajęcia przygotowane przez kadrę biwaku. Nie zabrakło gry terenowej oraz kominka na którym poszczególne drużyny zaprezentowały swoje stroje inspirowane wikingami. Odbyły się też ciekawe warsztaty, a jeden wieczór zdominowała wspaniała uczta przygotowana przez wszystkich harcerzy.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.