W weekend 24-26 marca 2017 r. w Warszawie po raz 47. odbył się Rajd Arsenał - organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa Mokotów dla uczczenia akcji pod Arsenałem - bohaterskiego działania harcerzy z Szarych Szeregów znanego z książki "Kamienie na szaniec". Na rajdzie nie zabrakło harcerzy z Dębicy - ponad 20 osób z 12 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej "Groń" i 55 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej "Gawra" reprezentowało Hufiec ZHP Dębica.

Na jeden z najbardziej znanych rajdów harcerskich nie każdy może pojechać. Aby się tam dostać patrole harcerskie muszą zrealizować określone zadanie, które podlega ocenie i w efekcie do Warszawy jadą najlepsze zespoły. Tym razem z Dębicy pojechały 2 patrole - harcerze w ramach zadania musieli nauczyć się nowej umiejętności, którą będą w stanie przekazać innym.

Sam rajd to piątkowe zajęcia w jednej z baz, gdzie spotyka się kilka innych patroli z różnych części kraju. Wcześniej harcerze zwiedzali Warszawę. Sobota to główna część, kiedy to odbywa się kilkugodzinna gra miejska po Warszawie nawiązująca zarówno do tematyki powstańczej jak i zagadnień współczesnych. W tym roku harcerze m.in. prowadzili zajęcia dla dzieci z ogniska domowego, odzdabiali szkło (wyroby te zostaną sprzedane na aukcji i środki przeznaczone będą na cele charytatywne) oraz realizowali szereg mniejszych zadań pomagając różnym osobom. Sobotni wieczór to konferencja instruktorska - tym razem o wyzwaniach współczesnego świata z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Amnesty International. W niedzielę miały miejsce uroczystości oraz apel podsumowujący rajd.