Dołącz do nas!

Tagi

Dębiccy harcerze na 47. Rajdzie ArsenałW weekend 24-26 marca 2017 r. w Warszawie po raz 47. odbył się Rajd Arsenał - organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa Mokotów dla uczczenia akcji pod Arsenałem - bohaterskiego działania harcerzy z Szarych Szeregów znanego z książki "Kamienie na szaniec". Na rajdzie nie zabrakło harcerzy z Dębicy - ponad 20 osób z 12 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej "Groń" i 55 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej "Gawra" reprezentowało Hufiec ZHP Dębica.

 

Na jeden z najbardziej znanych rajdów harcerskich nie każdy może pojechać. Aby się tam dostać patrole harcerskie muszą zrealizować określone zadanie, które podlega ocenie i w efekcie do Warszawy jadą najlepsze zespoły. Tym razem z Dębicy pojechały 2 patrole - harcerze w ramach zadania musieli nauczyć się nowej umiejętności, którą będą w stanie przekazać innym.

Sam rajd to piątkowe zajęcia w jednej z baz, gdzie spotyka się kilka innych patroli z różnych części kraju. Wcześniej harcerze zwiedzali Warszawę. Sobota to główna część, kiedy to odbywa się kilkugodzinna gra miejska po Warszawie nawiązująca zarówno do tematyki powstańczej jak i zagadnień współczesnych. W tym roku harcerze m.in. prowadzili zajęcia dla dzieci z ogniska domowego, odzdabiali szkło (wyroby te zostaną sprzedane na aukcji i środki przeznaczone będą na cele charytatywne) oraz realizowali szereg mniejszych zadań pomagając różnym osobom. Sobotni wieczór to konferencja instruktorska - tym razem o wyzwaniach współczesnego świata z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Amnesty International. W niedzielę miały miejsce uroczystości oraz apel podsumowujący rajd.

Dębiccy harcerze na 47. Rajdzie Arsenał Dębiccy harcerze na 47. Rajdzie ArsenałDębiccy harcerze na 47. Rajdzie Arsenał

Dębiccy harcerze na 47. Rajdzie Arsenał

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com