W dniach 7-10 grudnia 2017 r. w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP - najwyższa władza Związku Harcerstwa Polskiego. Delegaci, ustępujące władze oraz goście rozmawiali o mijającej kadencji władz ZHP oraz o tym co przed ZHP. Wybrano też nowe władze - Przewodniczącym ZHP został hm. Dariusz Supeł, a funkcję Naczelnika ZHP powierzono hm. Annie Nowosad.

W zjeździe brała też udział delegacja Chorągwi Podkarpackiej ZHP - ósemka delegatów, komendant chorągwi hm. Mariusz Bezdzietny oraz członkowie ustępujących władz naczelnych ZHP. Wśród delegatów był komendant Hufca ZHP Dębica hm. Mateusz Cebula, który w czasie zjazdu przewodniczył także pracom Komisji Statutowej. Zjazd przyjął szereg uchwał, w tym nową strategię ZHP.