W dniach 23-25 marca 2018 r. w Warszawie odbył się po raz kolejny Rajd Arsenał – ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów dla upamiętnienia bohaterskiej akcji harcerzy Szarych Szeregów pod Arsenałem. Tradycyjnie wzięli w nim udział dębiccy harcerze.

Aby pojechać do Warszawy, potencjalni uczestnicy musieli zrealizować projekt odnoszący się do tegorocznego hasła „Wymarzone Pojutrze”. Pojutrze to trzecia składowa programu Szarych Szeregów, mówiąca o odbudowie Polski po wojnie. Harcerze musieli rozpatrzeć różne aspekty tego, jak dziś można realizować program Pojutrza.

W tym roku na rajd zakwalifikowały się trzy patrole z Hufca ZHP Dębica – dwa z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” i jeden z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia. W piątek zwiedzali Warszawę a wieczorem udali się na rajdowe bazy, gdzie poznawali pozostałych uczestników rajdu. W sobotę odbyła się główna gra miejska po Warszawie, gdzie harcerze realizowali różnorodne zadania zdobywając punkty. Sobotni wieczór to czas konferencji instruktorskiej oraz warsztatów. W niedzielę zaś odbyły się oficjalne uroczystości rocznicowe oraz apel pod warszawskim Arsenałem, gdzie rozstrzygnięto rajdowe współzawodnictwo.

Udział dębickich harcerzy w rajdzie był możliwy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego ogłoszonego przez Urząd Miejski w Dębicy.