Dołącz do nas!

Tagi

Fantastyczny biwakW dniach 25-27 maja 2018 r. odbył się biwak wiosenny 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Ponad osiemdziesiąt harcerzy i zuchów biwakowało pod namiotami w Jaworzu Górnym, przeżywając fantastyczną przygodę. Dosłownie fantastyczną, ponieważ biwak upłynął w klimacie magii, elfów, rycerzy, książek Tolkiena i innych fantastycznych postaci.

 

Fantastyczny biwakFantastyczny biwakFantastyczny biwak

W piątek, po przyjeździe i rozstawieniu namiotów, harcerze wzięli udział w zajęciach integracyjnych, które pozwoliły im się lepiej poznać. Sobota upłynęła szybko, na wielu ciekawych zajęciach. Harcerze wzięli udział w RPG, grze polegającej na improwizowanym odgrywaniu ról oraz zajęciach obrony przed czarną magią, utrzymanych w klimacie Harrego Pottera. Po południu tradycyjnie świętowano urodziny szczepu – tym razem jedenaste. Nie zabrakło pysznego tortu, świeczek, zimnych ogni i głośnego "sto lat". Wieczorem harcerze spotkali się przy ognisku, żeby pośpiewać, a później wzięli udział w nocnej grze, podczas której musieli odnaleźć zaginionego wybrańca.

Fantastyczny biwakFantastyczny biwakFantastyczny biwak

Biwak podsumowany został niedzielnym apelem, gdzie zostały wyróżnione osoby za całoroczne zaangażowanie w działania drużyn i szczepu oraz wręczone nagrody. Biwaki wiosenne są już długą tradycją 7 Szczepu Drużyn Dębickich. Co roku harcerze spotykają się by świętować urodziny swojego środowiska i dobrze się bawić. Program biwaku został uatrakcyjniony dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego ogłoszonego przez Urząd Miejski w Dębicy.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com