3 maja 2019 r. świętowaliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Dębicy odbyły się powiatowe uroczystości patriotyczno-religijne. Jak zawsze Hufiec ZHP Dębica wystawił reprezentację, a służbę tym razem pełnili harcerze z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego.

Uroczystości rozpoczęły się na dębickim rynku podniesieniem flagi państwowej w asyście żołnierzy 33. Batalionu Lekkiej Piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, odegraniem hymnu a następnie przemówieniem starosty powiatu dębickiego. Harcerze wystawili poczet sztandarowy Związku Sybiraków oraz swój hufcowy. Następnie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali na Mszę Świętą do kościoła pw. św Jadwigi. W czasie przemarszu harcerze nieśli 10-metrowy pas w barwach narodowych.

Po mszy zgromadzono się na placu Gryfitów, gdzie po modlitwie pod figurką Bogarodzicy złożono wiązanki kwiatów. Harcerze wystawili posterunek honorowy do odbioru wieńców.

fot. UM Dębica