kursW weekend 25-27.10.2013r. zakończyło się II Zgrupowanie Kursów Drużynowych organizowane przez Międzyhufcowy Zespół Kadry Kształcącej Hufców Dębica i Ziemi Pilźnieńskiej. Drugi i ostatni biwak kursowy odbył się w Zespole Szkół w Podgrodziu i wzięło w nim udział 25 kursantów z hufców: Dębica, Kraków Nowa Huta, Tarnobrzeg i Ziemi Pilźnieńskiej.

Podczas drugiego etapu kursu młodzi liderzy zmagali się między innymi z takimi tematami jak praca z zastępowymi, problemy w pracy drużyny, nagrody i kary, nabór do drużyny, rola drużynowego, praca z przybocznymi etc. Odbyła się także debata nad 10 punktem prawa harcerskiego, która miała charakter sądu, podczas którego kursanci wcielili się w role prosto z sali rozpraw.

W sobotę odbyła się także gra sprawdzająca techniki harcerskie uczestników kursu. Szyfry, pierwsza pomoc, historia harcerstwa, terenoznawstwo, przygotowanie posiłków, maskowanie oraz praca zespołowa to tylko niektóre z punktów jakie czakały na patrole. Wieczorem każdy z uczestników odbył rozmowę instruktorską z komendantem kursu – hm. Mateuszem Cebulą, który podsumował postępy oraz zadania kursowe każdego z uczestników.

W niedzielę miał miejsce apel kończący obydwa etapy kursów. Tradycyjnie podczas kursów organizowanych przez MZKK zostali wybrani najlepsi kursanci w każdym pionie metodycznym. Tym razem zostali nimi: Aleksandra Duda, Weronika Trzpis i Jan Duma.

Podczas kursu pwd. Anna Sieprawska – ambasadorka na rzecz organizacji Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w 2023 roku zorganizowała dla uczestników prezentację zachęcającą do udziału w projektach organizowanych przez ambasadorów.

Przedsięwzięcie częściowo finansowane przez Urząd Miejski w Dębicy w ramach środków pozyskanych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

kurs