fotoBlisko setka harcerek i harcerzy z Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Dębicy.

Uroczystości rozpoczęły się na dębickim rynku od występu dzieci i młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury. Następnie, oficjalny ceremoniał okolicznościowy poprowadził komendant hufca hm. Mateusz Cebula HR, a harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia pełnili służbę wartowniczą i reprezentacyjną. W dalszej części, uczestnicy uroczystości, po oficjalnych przemówieniach, przemaszerowali do kościoła p.w. św. Jadwigi na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Podczas przemarszu złożono kwiaty przy dębickich miejscach pamięci, gdzie wartę honorową wystawili dębiccy harcerze. Po mszy na Placu Gryfitów, pod figurą wotywną za odzyskaną niepodległość, złożono wiązanki kwiatów - także w asyście harcerek i harcerzy z Hufca ZHP Dębica.

Wieczorem, w Domu Kultury "Mors" odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń "Zasłużony dla Miasta Dębica". Jednym z wyróżnionych był dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 1 pan Zbigniew Drzymała. Laudację na jego temat odczytał komendant hufca.

foto foto