logoW dniu 6 marca 2014r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w celu wyłonienia laureatów XIV Powiatowego Etapu XX Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Miło nam poinformować, że w gronie tegorocznej Ósemki Wspaniałych znalazła się trójka instruktorów Hufca ZHP Dębica: pwd. Bartosz Krzemień HR, pwd. Gabriela Ragan HR oraz pwd. Filip Krzyżak HO!

bartek

Pwd. Bartosz Krzemień HR jest uczniem IV klasy technikum w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy. W ZHP działa od kilku lat, obecnie pełni funkcję Drużynowego 5 DDW "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków oraz Zastępcy Komendanta 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Jest harcerskim wychowawcą i organizatorem wielu różnorodnych przedsięwzięć: zlotów, kursów, obozów czy biwaków. Jest także lektorem i udziela się jako wolontariusz Szlachetnej Paczki oraz WOŚP.

gabriela

Pwd. Gabriela Ragan HR jest uczennicą II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. W ZHP działa już ponad 4 lata, obecnie pełni funkcję Drużynowej 66 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Czarne Wilki" działającej przy Zespole Szkół w Stasiówce. Jest harcerskim wychowawcą i organizatorem różnorodnych przedsięwzięć: biwaków, kursów i zlotów. Wraz z drużyną angażuje się w życie lokalnej społeczności a także z powodzeniem występuje na harcerskich przeglądach artystycznych.

filip

Pwd. Filip Krzyżak HO jest uczniem III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. W ZHP działa od kilku lat, obecni pełni funkcję Kwatermistrza 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego, a do niedawna był Drużynowym 8 Dębickiej Drużyny Harcerskiej "Improwizacja" im. Orląt Lwowskich. Jest harcerskim wychowawcą i organizatorem wielu różnorodnych przedsięwzięć: zlotów, kursów, obóz czy biwaków.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Dębiccy harcerze od wielu lat znajdują uznanie powiatowej komisji stając się laureatami powiatowymi, reprezentując powiat w finale ogólnopolskim, a nawet znajdując się w gronie ogólnopolskiej Ósemki Wspaniałych.