biwakW weekend 9-11.05.2014r. w Stasiówce koło Dębicy odbył się rocznicowy biwak Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika. Były to już dziewiąte urodziny tego środowiska.

Tematem biwaku była Europa, a dokładniej rajd po Europie. Z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, instruktorzy szczepu zdecydowali się właśnie na taki temat przewodni, by przybliżyć młodym obywatelom naszego kraju temat UE.

Kadra biwaku pod przewodnictwem pwd. Gabrieli Ragan HO przygotowała dla uczestników masę atrakcji. Tematyczne kominki, europejski teleturniej, gra terenowa po Stasiówce odnosząca się do europejskich stolic, turniej sportowy, blok warsztatów to tylko część programu, w jakim mogli uczestniczyć harcerze.

W ramach biwaku odbył się V Turniej Zastępów o Puchar Komendanta Szczepu, podczas którego zastępy z wszystkich drużyn zmagały się o tytuł najlepszego. Wygrał żeński zastęp z 27 DSH „Skała”, drugie miejsce zajął zastęp z 7 DH „Nieprzemakalni”, zaś na trzecim miejscu znalazł się zastęp z 66 WDH „Czarne Wilki”. Wyróżnienie otrzymała 16 DW „Awers”.

Rozstrzygnięty został także plebiscyt na najlepszego przybocznego oraz zastępowego roku 2013/2014. Przyboczną roku została druhna Anita Pustułka z 66 WDH „Czarne Wilki”, zaś zastępowym roku druh Paweł Koszarny z 27 DSH „Skała”.

Podczas biwaku miała miejsce ważna chwila. Po dziewięciu latach pełnienia funkcji komendantki szczepu phm. Justyna Kowalska HR przekazała funkcję phm. Karolinie Cichowskiej HR. Zmienił się także skład komendy szczepu, w której oprócz nowej komendantki znalazły się zastępczynie: phm. Justyna Kowalska HR, pwd. Justyna Curyło HR i pwd. Gabriela Ragan HO. Dokonano także zmian w Kapitule Stopni Wędrowniczych, której pracami kieruje obecnie phm. Justyna Kowalska HR przy pomocy zastępcy pwd. Justyny Curyło HR. Członkami kapituły zostali: phm. Karolina Cichowska HR,  phm. Sławomir Gleń HR,  pwd. Gabriela Ćwik HO i pwd. Szymon Dymiński HO.

biwak