lidiaZ przykrością przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci pwd. Lidii Górskiej, która przez długie lata angażowała się w prace dębickiego hufca ZHP jako instruktorka. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i kondolencje. Komendant hufca ogłosił żałobę, która potrwa 30 dni.

Druhna Lidia przez długie lata wspierała wychowanie dzieci i młodzieży harcerskiej poprzez podejmowane działania. Opiekowała się młodzieżą podczas zbiórek i wyjazdów, wspierała organizację różnorodnych przedsięwzięć harcerskich. Podejmowała szerokie działania mające na celu utrwalenie dorobku dębickich harcerzy oraz upamiętnienie dziejów dębickiego harcerstwa.

Lidia Górska była założycielką i opiekunką pierwszych Młodzieżowych Redakcji Gazet Szkolnych, pomysłodawczynią i założycielką Muzeum Szkolnego i Archiwum. Wśród jej zainteresowań badawczych znajdowała się historia regionalna, obyczajowość i kultura regionu, twórczość literacka regionu, archeologia ziemi dębickiej, a także losy absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Komendant hufca ogłosił żałobę w Hufcu ZHP Dębica, która potrwa 30 dni.